CZ / EN / RU

S krásnou pletí zdraví letí

Letní seriál: Díl I.   

Zatočte s pigmentovými skvrnami  a získejte zdarma švýcarský UV krém Daylong

Slunce má blahodárný vliv na naši náladu a zdraví obecně, zároveň je ale pro nás nebezpečné z hlediska zdravotního i estetického. Nejčastější estetická nepříjemnost obvykle přichází v podobě pigmentových skvrn, obvyklou příčinou jejich vzniku je kombinace užívání hormonální antikoncepce a časté opalování.

Poruchy pigmentace kůže, které se projevují zvýšenou tvorbou kožního barviva v určitém místě na těle, se označují jako hyperpigmentace. Většinu poruch pigmentace způsobuje UV záření (jak slunce tak i umělé zářiče v soláriích), hormonální vlivy (těhotenství, užívání antikoncepce) i genetická dispozice. Kosmetické změny postihují především ženy, objevují se z 90 procent převážně u žen s tmavší pletí, a to hlavně na obličeji a krku.

Místa nepravidelné pigmentace jsou většinou symetrická, mohou se objevovat na spáncích, čele, na tvářích a okolo úst. Postiženy mohou být i postranní partie krku nebo hřbety rukou a předloktí. Mají převážně hnědé až šedohnědé zbarvení, odstín pigmentace je ovlivněn hloubkou uložení kožního barviva.

 

Jak na pigmentové skvrny

Hlavní podmínkou úspěšné léčby je důsledná ochrana před slunečním zářením. Používání ochranných krémů je však samo o sobě účinné pouze v prevenci, tedy před vznikem prvních pigmentových skvrn a k zamezení vzniku dalších. Ideálním řešením je proto kombinace léčby již vzniklých skvrn a následné používání pleťových krémů s vysokým UV faktorem.

Ideální metodou jak pigmentové skvrny léčit je ošetření intenzivním pulzním světlem (IPL). Metoda využívá světelnou energii k tzv. fotorejuvenaci – omlazení pokožky a odstranění nežádoucích kosmetických vad, respektive pigmentových skvrn. „Nyní máme v Lasermedu výhodnou letní akci, která pomůže našim pacientům řešit problém s pigmentovými skvrnami komplexně. K  ošetření IPL nyní každý obdrží kvalitní UV protekční krém Daylong 50+(30 ml), který je ideální a dermatology všeobecně uznávanou ochranou před UVA a UVB zářením“ vysvětluje doktor Petr Velčevský.

Ve většině případů je nutné ošetření IPL několikrát opakovat, počet a cena závisí na velikosti a hloubce ošetřované vady a typu pokožky.

 

Odstranění pigmentové skvrny pulsním světlem (IPL) - Ceník

V oblasti obličeje 3 000 Kč
V oblasti krku 1 500 Kč
V oblasti dekoltu 2 000 Kč
V oblasti rukou 1 000 Kč

 

Akce platí od 1. 5 do 31. 5. 2012.