CZ / EN / RU

Sluníčka už se bát nemusíte

S krásnou pletí zdraví letí

Letní seriál: DÍL III.

Jak v létě na mimické vrásky: Sluníčka už se bát nemusíte

Se začátkem léta nastal ideální čas připravit svou pleť na sluneční záření. Využijte naší 20% slevy na aplikaci botulotoxinu či výplňových materiálů užijte si léto bez vrásek.

Léto už je v plném běhu, a tak přišel ideální čas na to připravit se na sluneční záření. To sice pleti v mnoha směrech pomáhá, ale tvorba a prohlubování mimických vrásek patří bohužel mezi jeho negativní účinky.

Proti slunečnímu záření se dá bránit krémy s ochranným faktorem a slunečními brýlemi, ale jedná se pouze o preventivní ochranu, která nemá žádný vliv na již vytvořené vrásky. Pro ty, kteří zlomili hůl nad očními krémy proti vráskám bez valných účinků, je tu ideální, snadné a cenově příznivé řešení, jak si v létě pojistit pěkný a mladistvý vzhled pleti: aplikace botulotoxinu.

Metoda, která si díky stárnoucím celebritám umělohmotného vzezření bez jakékoliv mimiky získala spousty nelichotivých přívlastků, se nyní těší stále větší oblibě právě pro nenáročnost zákroku, příznivou cenu a samozřejmě skvělé výsledky. Pojďme se blíže podívat co vlastně botulotoxin je.

Botulický toxin je látka produkovaná bakterií Clostridium botulinum, která blokuje přenos impulsu z nervu na sval. Tohoto efektu se využívá v estetické medicíně ke korekci vzniklých mimických vrásek a preventivně k zabránění vzniku nových. Jedná se především o vrásky nad kořenem nosu, na čele a tzv. vějířky při zevním koutku oka. Toxin je aplikován prostřednictvím několika drobných vpichů do jednotlivých svalů. Po ošetření může dojít k dočasnému otoku nebo pocitu napětí v dané lokalitě. Tyto příznaky během 24 hodin vymizí. Nepříjemné pocity odezní rychleji po ochlazení ošetřeného místa.

Látka začíná působit mezi 5. a 15. dnem po aplikaci a doba trvání efektu se pohybuje v rozmezí od 4 do 12 měsíců. K přetrvávání efektu je nezbytné aplikaci v těchto intervalech pravidelně opakovat, v optimálním případě stačí jednou ročně.

Dlouhodobost účinku botulotixinu jsou individuální. To potvrzuje i jedna z pacientek centra preventivní a estetické dermatologie Lasermed (32 let): „Na botulotoxin jsem se poprvé odvážila před 2 lety. Byla už jsem zoufalá z vrásek kolem očí, které se mi kvůli mé hyperaktivní mimice tvořily už od 22 let a čím dál tím více se prohlubovaly. Rozhodla jsem nezkoušet už další neúčinné drahé krémy proti vráskám a vyřešit to jednou provždy. Překvapila mě rychlost zákroku, stačilo vydržet pár nepříjemných vpichů kolem očí a od druhého dne už jsem jen sledovala, jak se mi okolí očí krásně vypíná a vrásky mizí. Nyní chodím na botulotoxin jednou za 10 měsíců, protože jeho účinky pomalu mizí. Při každé návštěvě mi je aplikována celková dávka 18 jednotek v ceně 2000 Kč. Tento rok mi další návštěva vyšla na květen, a tak jsem ráda, že se přes léto můžu v klidu vystavit sluníčku bez viditelných následků. Za velké plus botulotoxinu považuji to, že vypadám přirozeně - přestože jsem měla vrásky opravdu hluboké, nikdo změnu nekomentoval, protože je postupná a vrásky se ve své jemnější formě zase vrací, takže jednoduše působím přirozeně “.

Aplikace botulotoxinu je nejvíce doporučována těm, které trápí pouze lokální výskyt vrásek a není proto potřeba řešit problém komplexněji. 

Rozhodnete-li se své vrásky v létě řešit, ničeho se nebojte a klidně botulotoxin vyzkoušejte. Pokud dodržíte jednoduchá pravidla po jeho aplikaci, riziko je bezmála nulové. Stačí hodinu po ošetření co nejvíce zapojovat svaly které chcete ochromit (mračit se, smát se, krčit čelo…), tři hodiny po ošetření neuléhat a nemasírovat místa vpichů. A pak už se jen bezstarostně usmívat do sluníčka.

Akce platí od 16. července do 17. srpna 2012

Objednejte se již dnes na tel. 734 480 916 nebo na recepce@lasermed.cz