CZ / EN / RU

Zákroky


Odstranění vrásek

Výplňové materiály

Výplňovými materiály lze vyplňovat vrásky, nosoretní rýhy, koutky, modelovat a zvětšovat rty, korigovat jizvy, nerovnosti a asymetrie v obličeji. Na trhu je celá řada výplňových preparátů. Před aplikací výplně je důležitá konzultace s lékařem, který rozhodne o tom, který typ výplně je pro vás nejvhodnější.

Nejčastěji používaným materiálem je kyselina hyaluronová ve formě gelu. Je to látka tělu vlastní (je součástí mezibuněčné hmoty), je hypoalergenní, v kůži váže vodu a navozuje tvorbu kolagenu, čímž dochází k vyplnění vrásek a zpevnění dané lokality. Zákrok je minimálně bolestivý. Ošetření většiny lokalit se provádí v místním znecitlivení – buď anestetickým krémem EMLA nebo injekčním (např. u zvětšení rtů). Přípravek Juvederm Ultra již anestetikum obsahuje a předchozí anestezie tak není nutná. Gel je do kůže aplikován injekčně tenkou jehličkou. Po zákroku může být v ošetřených místech zarudnutí a mírný otok, které do 1–2 dnů vymizí.


Výplňové materiály
Juvéderm® Ultra 3 – 0,55 ml 5 500 Kč
Juvéderm® Ultra 3 – 1,1 ml 9 500 Kč
Juvéderm® Ultra 4 – 0,8 ml 8 000 Kč
Juvéderm® Ultra 4 – 1,6 ml 14 000 Kč
ViscoExtensive – 1 ml 8 000 Kč
ViscoExtensive – 2 ml 14 000 Kč
Princess Volume – 1 ml 8 000 Kč
Princess Volume – 2 ml 14 000 Kč

Botulotoxin

Botulotoxin (typ A) je používán ke korekci vrásek od 90. let 20. století a pro jednoduchost a efektivitu je toto ošetření čím dál oblíbenější u žen, ale i mužů. Je jednou z látek, které jsou produkovány bakterií Clostridium botulinum. Botulotoxin působí na nervy v místech jejich svalových napojení. Jeho aplikací nepřichází  do svalu nervový vzruch a dochází tak k omezení činnosti mimického svalstva a následnému vyhlazení vrásek.

Jaký je postup

Zákrok je velmi rychlý a téměř nebolestivý. Malá dávka botulotoxinu se injekčně aplikuje do míst, kde vlivem používání mimických svalů vznikají vrásky. Nejčastěji se ošetřují vrásky nad kořenem nosu (tzv. glabela), čelo a vrásky při zevních očních koutcích, ale i na horním rtu či krku. Aplikací se dočasně přeruší nervosvalový přenos vzruchu a dojde k požadovanému svalovému uvolnění a vyhlazení vrásky. Navíc se zamezí dalšímu prohlubování vrásek.

Účinek a jeho trvání

Účinek nastupuje během 3 až 14dnů a přetrvává obvykle 3 až 5 měsíců.

Efekt botulotoxinu však není trvalý a pomalu zeslabuje. Průměrně se dá říci, že během 3-4 měsíců dojde k obnovení normální funkce mimického svalstva. Doba trvání souvisí s množstvím aplikované dávky. S každou další aplikací se účinek botulotoxinu prodlužuje a může tak trvat až cca 8 měsíců.

U velmi hlubokých vrásek je většinou zapotřebí kombinovat botulotoxin např. s výplňovým materiálem. Velmi vhodné je pečovat o pleť celkově dalšími prostředky rejuvenace (IPLchemický peeling apod.)

Botulotoxin
Vrásky v oblasti mezi obočím 2 000 až 2 500 Kč
Vrásky na čele 2 000 až 3 500 Kč
Vrásky v okolí očí 2 000 až 3 000 Kč